Dekoracja ze szczeblami

9 czerwca 2022 Wyłączono Przez admin

Drabina to nie tylko narzędzie ogrodnika czy murarza, ale także przedmiot, który może uczynić nasze wnętrze bardziej stylowym. Taka dekoracja spodoba się osobom, które szukają czegoś więcej niż standardowe rozwiązania aranżacyjne.

Drabina w nowej roli

Praktyczne zastosowanie drabina znajdzie przede wszystkim w pokoju przeznaczonym na bibliotekę, ale nie jest to jedyne miejsce, w jakim możemy ją umieścić. Rozłożona, bądź oparta o ścianę, może posłużyć jako wieszak. Na jej szczebelkach możemy rozwiesić na przykład ręczniki – jeżeli drabinę ustawimy w łazience. Taka dekoracja sprawdzi się także w pokoju nastolatki – drabina ozdobna może tam posłużyć jako wieszak na biżuterię czy ozdobne lampki. Najpiękniej prezentuje się drewniana drabina stylizowana na starą. Zwłaszcza we wnętrzach w stylu boho, rustykalnym czy skandynawskim taka ozdoba doda wnętrzu szyku. Dekoracyjna drabina nie musi mieć zastosowania praktycznego, aby wnętrze dzięki niej zyskało na urodzie.

Drabina – ozdoba dla kreatywnych

Drabina może być w naturalnym kolorze drewna lub pomalowana na biało – sami musimy zdecydować, która wersja bardziej pasuje do naszego wnętrza. Ważne, aby znaleźć dla niej atrakcyjne zastosowanie, bo tylko wtedy spełni swoją dekoracyjną funkcję. Drabina ozdobna może stać się też częścią wyposażenia sypialni, jeżeli jest w niej na to miejsce. Niska drabina może nawet pełnić funkcję stolika nocnego, gdzie szczebelki udają blat. Wyższa drabina może w sypialni zastąpić regał na książki – swoje zadanie spełni równie dobrze jak klasyczny mebel, a doda wnętrzu oryginalności. Salon też jest odpowiednim miejscem dla drabiny – możemy na niej układać na przykład czasopisma, zdjęcia w ozdobnych ramkach i inne niewielkich rozmiarów dekoracje. W przedpokoju drabina będzie dobrym miejscem na torebki czy kapelusze. Drabinę w łatwy sposób można też zamienić w kwietnik, na którym zmieści się co najmniej kilka ozdobnych doniczek. To z pewnością nie wszystkie możliwości, jakie daje ozdobna drabina – tylko od naszej pomysłowości i kreatywności zależy, jak ją wykorzystamy we wnętrzu.