Komin dwuścienny izolowany

4 listopada 2022 Wyłączono Przez admin

Jednym z samodzielnych systemów kominowych służących do odprowadzania spalin są kominy dwuścienne izolowane. Takie instalacje są niezwykłe trwale i wytrzymałe, a do tego bezpieczne. Nadają się do odprowadzania spalin z kotłów i urządzeń grzewczych wykorzystujących takie paliwa jak:

  • olej
  • gaz
  • drewno
  • energetyczne paliwa stałe
  • węgiel
  • miał

Jak wskazuje nazwa, takie instalacje są wyposażone w izolację o grubości do 50 mm, co gwarantuje bezpieczeństwo i ogranicza temperaturę zewnętrzną komina. W rezultacie taką instalację można zamontować przy innych urządzeniach lub przy ścianie. To rozwiązanie nadaje się zarówno do użytku zewnętrznego jak i do zamontowania wewnątrz budynku. Dzięki tym właściwościom, użytkownik ma dużo swobody w kwestii wyboru miejsca montażu. 

Zalety kominów dwuściennych izolowanych

Kominy dwuścienne izolowane sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i budynkach o przeznaczeniu przemysłowym. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że znajdują zastosowanie we wszystkich warunkach atmosferycznych. Dzięki bezpiecznej temperaturze ścianek, którą gwarantuje izolacja, nie trzeba obawiać się pożaru czy innych wypadków. Omawiane rozwiązanie gwarantuje najwyższy poziom szczelności, dzięki eliminacji mostków cieplnych. Takie instalacje będą nam służyć bardzo długo. To inwestycja na lata.

Warto podkreślić, iż zastosowanie takiego rozwiązania nie wymaga pozwolenia na budowę. Jak wspomniano wcześniej kominy dwuścienne izolowane można instalować w różnych typach pomieszczeń zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Instalację można wykorzystać jako wolnostojącą instalację kominową. Co więcej, do wyboru mamy szeroką gamę rozmiarów, dzięki czemu możemy dopasować komin do danego pomieszczenia, jednocześnie zachowując proporcje. Połączenia kielichowe sprawiają, iż całość jest bardziej sztywna, a przez to też stabilna. To rozwiązanie nadaje się do kotłów opalanych energetycznymi paliwami stałymi, do pieców i kominków opalanych drewnem oraz do kotłów gazowych i olejowych, które są wyposażone w otwartą komorę spalania.