Wyposażenie wnętrz – jaki fotel do salonu wybrać? 

6 września 2022 Wyłączono Przez admin

Salon to pomieszczenie dla całej rodziny. To właśnie tam spotykają się wszyscy domownicy w celu wspólnego odpoczynku za pomocą książek, programów telewizyjnych czy rozmowy. Wyposażenie salonu jest więc niezwykle ważne, ponieważ powinien on pomieścić wszystkich domowników, co nie zawsze jest łatwym zadaniem jeśli do wykorzystania mamy tylko i wyłącznie jedną kanapę. Z pomocą przychodzą wygodne i niezwykle stylowe fotele takie jak np. fotele typu uszak czy w formie muszli. 

Czynniki, na które należy zwrócić uwagę wybierając fotel do salonu 

Niezależnie od tego jaki rodzaj fotela do salonu wybierzemy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników, które będą odpowiadać za dopasowanie mebla do pozostałych elementów wyposażenia salonu, ale także do naszych indywidualnych potrzeb. Fotel musi posiadać przede wszystkim odpowiednie wymiary. Warto więc zwrócić uwagę czy wybrany przez nas model np. fotel uszak wygodny, zmieści się w naszym salonie i nie zablokuje on wyjścia z pokoju czy stojących w nim szafek i regałów. Dodatkowo, jeśli zależy nam na tym, aby fotel był przede wszystkim wygodny i funkcjonalny musimy pamiętać o dopasowaniu jego rozmiarów do wymiarów naszego ciała. Eksperci zalecają wybór modeli o szerokości oraz głębokości siedziska nie mniejszej niż pięćdziesiąt centymetrów. Natomiast w przypadku oparcia mówi się, że im dłuższe tym lepiej dla naszego kręgosłupa oraz szyi, dlatego też, warto zdecydować się na fotel uszak do salonu, który cechuje się przede wszystkim wysokim oparciem. Na komfort odczuwany podczas użytkowania fotela wpływają czynniki takie jak elastyczność, wypełnienie oraz wyżej wspomniane wymiary siedziska. Dla własnej wygody lepiej zainwestować w fotele, w których siedzisko wypełnione jest odporną na odkształcenia pianką poliuretanową lub płaskimi sprężynami. 

Najpopularniejsze rodzaje foteli wypoczynkowych 

Obecnie odchodzi się od klasycznych modeli foteli wypoczynkowych, na rzecz nowoczesnych konstrukcji takich jak np. fotele typu uszak lub muszelka. Fotel uszak charakteryzuje się przede wszystkim wysokim oparciem, dzięki któremu można wygodnie oprzeć plecy oraz odciążyć odcinek szyjny. Dodatkowo, każdy tego typu fotel posiada podłokietniki, dzięki którym możemy rozluźnić spięte mięśnie rąk. Z kolei równie modny model fotela wypoczynkowego w kształcie muszli, charakteryzuje się głębokim, okrągłym siedziskiem, które otoczone jest oparciem z pionowymi przeszyciami, dzięki czemu jego wygląd nawiązuje do nazwy.